Pět svěžích nápadů, co dělat na jaře venku
Sluníčko a teploty nás více než zvou a lákají ven – na hřiště, do parku či do lesa. Oblečte se, sbalte si s sebou dobrou svačinu a můžeme vyrazit. A aby se o vaše děti náhodou nepokoušela nuda, máme pro vás pětici aktivity, které nadchnou každého; sportovce, umělce i herce.
1. Kdo v tobě přebývá?
Stavět domeček pro skřítky jako malý miloval snad každý. V hlubokém lese to jde úplně samo. Stačí se rozhlédnout, udělat pár kroků a začít sbírat – větve, klacíky, chrastí, kamínky, žaludy a jiné poklady, které byste v lese možná ani nečekali.
Z nanošeného materiálu pak menší stavitelé můžou vytvořit pokojíček pro lesního trpaslíčka, větší architekti se mohou pustit do rozsáhlejšího budování předsíně, hlavní místnosti, ložnice i spíže. Nechte děti stavět podle jejich přání a fantazie.
A když budete chtít, můžete je ve finále za odměnu překvapit postavičkami třeba z lesního taxi.
2. Dámy a pánové, zatleskejte ...
Už jste někdy slyšeli o zvířecím divadle? Scénář této hry je snadný – vybranému dítěti do ouška pošeptáte vybrané zvíře a jeho úkolem je předvést jeho chování jako pantomimu, mlčky, bez slov, jenom gesty a pohybem těla. Můžete začít jednoduše slonem, opicí, klokanem, ale postupně můžete přidat na náročnosti zajícem, liškou, vlkem.
A u velkých děti klidně volte i netradiční zvířata jako je nártoun nebo narval. Kdo z publika uhádne jako první, je pak na řadě v hraní další němé tváře.
3. Land art
Landart je doslova přeloženo umění země. Ono stačí opravdu málo – mít otevřené oči, otevřenou duši a člověk se rázem uvědomí, kolik je kolem nás druhů listů a květů, typů větví nebo odstínů barev u kamenů. Vyzvěte děti, ať si několik kousků nanosí na společnou kupičku.
Ať přírodu neničí, ať jenom sbírají – co upadlo, co už odkvetlo, co leží na zemi samo. Ze shromážděných zásob se pak společně můžete pustit do tvoření díla. Můžete skládat konkrétní obrazec, na kterém se shodnete, nebo se spolu pustit do magické abstrakce. Uvidíte, jak vás to všechny bude bavit a nabíjet energií přírody.
Bude to motýl, želva nebo kruhový labyrint?
4. Tiše, zazní zvonkohra
Pro ty, kteří nacházejí radost a sílu v hudbě a zvucích, máme krásný nápad na vytvoření vlastní zvonkohry. Neměli byste v kapse provázek? Pokud ne, zabalte si jej rovnou doma dřív, než vyrazíte ven, bude se vám totiž ohromně hodit (ideálně aspoň metr). Pak už stačí jen vyhlídnout si v přírodě půvabný klacek jako základnu vaší zvonkohry, na kterou si na špagátek pověsíte šnečí ulity, šišky, ořechy nebo třeba i ptačí peříčka.
Vlastnoruční výsledek zavěste do volného prostoru, nechte jemně proudit vítr okolo a vy se zcela zaposlouchejte do znění uměleckého objektu, který jste si právě sami vyrobili.
5. Moje druhá půlka
Výtvarníci a malíři zas jistě ocení hru, při které jeden vybraný umělec maluje křídami na chodník či hřiště, ale jenom polovinu obrazu. Až skončí, nastoupí druhý parťák, který zkusí na volné ploše dílo dokončit. Budete žasnout, co všechno umí děti v tandemu zobrazit, kam až sahá jejich kreativita, citlivost pro druhého a spontánní vtip.
Hotové dvojobrazy vám doporučujeme si vyfotit na památku – vězte, že budou tak hezké, že si je budete chtít doma pak vytisknout a zarámovat na zeď.
Ověřeno zákazníky
Kamenné pobočky
Doprava od 1990 zdarma
60 dní na vrácení zboží
Udržitelný e-shop